Iako trenutno nije preduzetnik, Ivan se nada da će jednog dana ovaj hobi pretvoriti u ozbiljan posao. Svoju radionicu pod nazivom „3D kuhinja” još uvek održava na nivou hobija, ali kombinuje svoje znanje iz mašinstva, programiranja i elektronike kako bi pretočio ideje u stvarnost. „Za nešto ozbiljnije potrebno je dosta investiranja u prateću opremu, radno okruženje i slično. Meni lično, cela ta zamisao mnogo znači jer sam u mogućnosti da pretačem svoje ideje u stvarnost,” objašnjava Ivan.
Materijali za 3D štampanje su ključan deo svakog projekta, a kvalitetni materijali nisu uvek lako dostupni. „Materijali nisu jeftini, i cene se mogu drastično razlikovati u zavisnosti od kvaliteta i potrebe,” napominje Ivan. „Ukoliko radim na klasičnom FDM štampaču, najčešće koristim ASA, PLA, TPV, PETG, PA12, dok za rad sa smolom koristim rezin štampače i smole visokog kvaliteta za brzo štampanje koje imaju dobre tehničke karakteristike.”
Jedan od najneobičnijih projekata koje je realizovao bio je model T-800 iz filma „Terminator 2 – Judgment Day” iz 1991. godine, u prirodnoj veličini. „Moj prijatelj Duško Radmilo (Monte Kristo) je veliki ljubitelj tog filma i na njegov upit, ja sam se vrlo rado upustio u tu avanturu. Ceo projekat je trajao par meseci, uz dosta rada, truda i inženjerskog iskustva, projekat je uspešno realizovan,” priseća se Ivan.
Teško mu pada odvajanje od pojedinih kreacija, posebno od onih u koje je uložio mnogo truda. „T-800 je definitivno nešto posebno za mene, jer sam na njemu radio baš predano do najsitnijeg detalja. Deo mene je definitivno otišao sa njim,” iskreno priznaje Ivan. Još uvek za sebe nije napravio ništa što bi želeo, jer stalno radi na novim idejama i projektima, odlažući realizaciju sopstvenih želja.
U planu mu je sledeći veliki projekat – Iron Man u prirodnoj veličini, inspirisan ljubavlju njegovog sina prema Marvel univerzumu. „Imam na umu da uradim Iron Mana u prirodnoj veličini, sa dosta elektronike, osvetljenja, specijalnih efekata, mehanike,” otkriva Ivan. „Moj sin Vojin je ljubitelj Marvela, tako da će ovo najverovatnije završiti kod njega u sobi.”
ako većinu svojih projekata realizuje sam, Ivan ističe podršku prijatelja i kolega kada se suoči sa specifičnim stručnim izazovima. „Uglavnom sve radim sam, mada kada negde zapne oko stručnih detalja i specifičnih situacija, prijatelji i kolege sa posla su uvek tu da pruže podršku,” kaže on. Vizija za „3D kuhinju” uključuje preduzetničke vode i ozbiljan potencijal, ističe Ivan, nagoveštavajući da bi u narednim godinama ovaj hobi mogao da preraste u nešto mnogo veće i značajnije.
Ivan Simović je oženjen i otac je dvoje dece, zaposlen je u kompaniji Siemens, a kako ističe, inženjerski posao ga je vodio širom sveta, na različite kontinente, gde je imao priliku da upozna brojne narode i kulture, što ga je dodatno inspirisalo za 3D modeliranje.