Podsetivši da je ubijanje civila u Grošnici, Maršiću i Ilićevu bio samo uvod u tragediju koja se desila 21. oktobra, gradonačelnik je istakao da je upravo zbog toga važno da Kragujevčani, okupljeni oko iste ideje koja ni na koji način nije povezana sa dnevnom politikom ili bilo čim sličnim, sa ovih mesta šelju poruku mira i sećaju se naših predaka. U Kragujevcu se desio veliki zločin i zajednički moramo da stanemo iza toga da se ovako nešto više nikada nigde ne ponovi, poručio je Dašić.

Kraj spomenika u Ilićevu, počast nevino stradalim žrtvama u ime Grada su odali član Gradsko veća za unapređenje i zaštitu životne sredine, Stefan Nikezić i predsednik Skupštine grada, Ivica Momčilović, koji je istakao da je naša obaveza da svake godine budemo na ovom mestu i sa sugrađanima odamo počast svim žrtvama nezapamćenog zločina koji su počinili vojnici tadašnje fašističke Nemačke.

Obaveza je i da ponos zbog svoje uloge u antifašističkoj borbi i udela u sadašnjem slobodarskom svetu prenesemo na naše najmlađe sugrađane, kao i sećanje na svakog pojedinca i ono što smo pretrpeli u mestima oko Kragujevca i u Šumaricama, rekao je Momčilović.

Komemoraciji u Maršiću prisustvovali su i vence položili Ivica Momčilović, predsednik Skupštine grada i zamenik gradonačelnika, Dejan Ružić.

Iako bismo voleli da nije tako, Kragujevac na žalost ima istoriju stradanja 1941. godine. Zbog toga smo dužni da negujemo i značajnu pažnju posvetimo nevino stradalima koji su položili svoje živote za našu slobodu. Obaveza Grada Kragujevca je da komemoracijama zauvek sačuva uspomenu na sve njih, rekao je Ružić, podsetivši da ih je samo u Maršiću streljano preko 100.