Narodni poslanik i potpredsednik Srbija centra prof. dr Slobodan Cvejić izjavio je da bi za SNS najkatastrofalnije što bi mogli da urade bilo da proglase većinu u Beogradu „gde je toliko očigledno da su izbori pokradeni“, jer bi im se to obilo o glavu.
- U toj velikoj koruptivno – lopovskoj mašini važnu ulogu imaju mali lordovi koji imaju svoje privatne biznise i nisu spremni da ih neko povuče niz liticu za sobom. Kada dođu promene i uspostavimo nezavisno tužilaštvo mnogi ljudi znaju da će morati da odgovaraju. Šapićeva jučerašnja izjava pokazuje da u SNS-u postoje unutrašnja previranja, vidi se da gube konce. Očekujem da će biti i nekih međusobnih konfrotiranja. Naivan je onaj ko misli da su neki politički kriterijumi presudni za donošenje odluka u SNS-u. Važno je ko kontroliše koliko novca i fizičke moći, rekao je Cvejić u Novom danu na N1.
Prema njegovim rečima čekao se povratak predsednika Vučića, da iznese svoju molbu da se izbori u Beogradu ponove.
- On je ponovo doveo ljude u stranci u poziciju da je vidiljivo da nemaju nikakvu ulogu, jer on donosi odluke. Bilo bi zanimljivo videti ih da ne poslušaju tu molbu člana SNS-a.
Cvejić je napomenuo da je SNS već krenuo u kampanju u Beogradu i „radi iste stvari koje je radio u prethodnim kampanjama“.
- Mi u Srbiji protiv nasilja nastavljamo da se borimo za principe, za slobodne institucije, slobodne izbore, a protiv krađe. Naš primarni fokus će biti na izbornim uslovima.
Cvejić je rekao da je sve izvesnija odluka o novim izborima proizvod toga što je opozicija, pored članova Evropskog parlamenta, uspela da podigne čitavu evropsku javnost.
- Evropska javnost je reagovala na ovakvu krađu i tražila da se zaštiti demokratski princip u jednoj zemlji u Evropi. Mi moramo bazične principe demokratije da odbranimo da bismo mogli da živimo slobodno i da možemo da obranimo onaj nivo suverenosti koji nosi svako pojedinačno.
On je istakao da je važno da na izbornu krađu u Srbiji reaguju i parlamenti u zemljama članicama, a ne samo Evropski parlament.
- Što je više aktera koji podižu vidljivost ove teme u svetskoj javnosti i vrše pritisak brže ćemo ići ka cilju da se poboljšaju izborni uslovi. Do tog 28. aprila koji se pominje malo toga može da se uradi, ali nešto ipak može. Tu će se jasno videti da li vlast želi da počne da implementira preporuke ODIR-a. Lično sumnjam u to, zaključio je Cvejić.
Izvor: Link