Kragujevčani će od ponedeljka, 29. juna, ponovo moći da uživaju na gradskim bazenima, koji nakon obimne rekonstrukcije i uređenja spremno dočekuju novu kupališnu sezonu. U obnovu jednog od omiljenih letnjih okupljališta građana iz budžeta grada uloženo je čak 137 miliona dinara, čime su stvoreni znatno kvalitetniji uslovi za odmor, rekreaciju i sport.
Ljubitelji plivanja, sunčanja i letnjih aktivnosti od ponedeljka će imati priliku da uživaju u potpuno obnovljenom kompleksu, koji je kroz rekonstrukciju dobio moderniji izgled i unapređene sadržaje za sve generacije.
Kako je saopšteno iz SPD „Radnički“, tokom prethodnih meseci realizovani su obimni radovi na renoviranju bazenskog kompleksa, a posebna pažnja posvećena je unapređenju uslova za boravak posetilaca.
– Uređene su bazenske površine, prateći sadržaji i prostor namenjen posetiocima, čime je stvoren moderan, funkcionalan i prijatan ambijent za odmor, sport i razonodu tokom letnjih meseci – navodi se u saopštenju.
Otvoreni bazeni radiće svakog dana u terminu od 10.30 do 18.30 časova, a posetiocima će biti dostupni svi sadržaji namenjeni rekreaciji, plivanju i kvalitetnom provođenju slobodnog vremena tokom vrelih letnjih dana.
Cena dnevne ulaznice za odrasle iznosi 500 dinara, dok će osnovci i srednjoškolci kartu plaćati 400 dinara. Popodnevna ulaznica koštaće 250 dinara.
Povodom svečanog otvaranja kupališne sezone, u ponedeljak, 29. juna, ulaz na gradske bazene biće besplatan za sve osnovce, srednjoškolce i studente. Ovaj gest Grada Kragujevca i Sportskog privrednog društva „Radnički“ predstavlja poklon najmlađim sugrađanima i priliku da prvi dan kupališne sezone provedu u druženju, sportskim aktivnostima i osveženju na potpuno renoviranom bazenskom kompleksu.



