U Beogradu je danas obeležen Dan državnih službenika, a ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović navela je da će država nastaviti da ulaže u znanje, profesionalni razvoj i napredovanje državnih službenika kroz dalje unapređenje državno-službeničkog sistema.
Dan službenika prvi put se obeležava u Srbiji, a tim povodom dodeljene su povelje zaslužnim organima državne uprave i lokalne samouprave – Nacionalnoj akademiji za javnu upravu, Diplomatskoj akademiji, Pravosudnoj akademiji, Gradu Novom Pazaru, Gradu Kragujevcu i Opštini Vrnjačka Banja.
Ministarka Paunović je na svečanosti u Palati Srbija istakla da je cilj da se dodatno osnaži status i položaj državnih službenika, jer, kako je ukazala, profesionalna i motivisana javna uprava nije trošak, već investicija u snagu države i u poverenje građana.



