Nakon što je pre nekoliko dana dužnost direktora Omladinske škole FK Radnički 1923 preuzeo Dejan Joksimović, nastavljeno je sa jačanjem stručnog kadra u mlađim kategorijama. Novi šef stručnog štaba omladinske selekcije je Vladimir Otašević, dobro poznato fudbalsko ime i bivši prvotimac kluba.
Otašević se tako vraća na stadion “Čika Dača”, mesto za koje ga vežu uspomene još iz rane mladosti, s obzirom na to da je godinu i po dana nosio dres pionirske selekcije Radničkog. Kasnije se u Kragujevac vratio i kao izgrađen igrač, nastupajući za prvi tim u sezonama 2012/13 i 2013/14, kada je svojom borbenošću stekao veliko poštovanje publike.
Nakon završetka igračke karijere, Otašević se potpuno posvetio trenerskom pozivu. On odlično poznaje sistem rada u klubu, budući da je prošle sezone bio deo stručnog štaba prvog tima kao pomoćnik Aleksandru Lukoviću. Pored klupskog rada, Otašević poseduje i vredno reprezentativno iskustvo, jer je dve godine proveo kao asistent u mlađim selekcijama Srbije (U15–U17).
Svoje prvo samostalno iskustvo kao šef stručnog štaba stekao je vodeći ekipu gornjomilanovačkog Metalca u sezoni 2023/24, a kao pomoćni trener radio je i u superligaškim ekipama Radničkog iz Niša i subotičkog Spartaka. Inače, Otašević je ponikao u Zlataru iz Nove Varoši, dok je prve seniorske korake napravio u Metalcu.
Dolaskom Dejana Joksimovića na čelo škole i angažovanjem Vladimira Otaševića, klub jasno pokazuje nameru da dodatno unapredi rad sa mladim talentima i vrati mlađe kategorije tamo gde im je po renomeu i kvalitetu mesto – u samo društvo najboljih.



