Muzička škola „dr Miloje Milojević“ nastavila je sa organizovanjem solističkih koncerata i godišnjih ispita učenika druge, treće i završne godine u Kući Đure Jakšića.
Publici i profesorima sinoć se predstavila Anja Stojanović, učenica drugog razreda odseka klavir, u klasi profesorke Snežane Račić. Talentovana mlada pijanistkinja za svoj nastup odabrala je dela Baha, Betovena, Mendelsona i Lista.
Rođena u Kragujevcu 2010. godine, Anja Stojanović svoje muzičko obrazovanje započela je u Muzičkoj školi „dr Miloje Milojević“, u klasi profesorke Jelene Kostić.
Zahvaljujući talentu, predanom radu i ljubavi prema muzici, ostvaruje zapažene rezultate na domaćim i međunarodnim takmičenjima. Osvojila je prvu nagradu na Festivalu muzičkih škola, zatim na 26. Međunarodnom takmičenju mladih pijanista u Šapcu, Međunarodnom festivalu na Malti, kao i na Republičkom takmičenju.
Ove godine osvojila je treću nagradu na Banjalučkom bijenalu, kao i prestižnu titulu laureata 12. Festivala pijanizma u Sremskoj Mitrovici.
Kao član klavirskog dua sa Šangmeji Sju, osvojila je i dve nagrade na takmičenjima, potvrđujući uspeh i u oblasti kamernog muziciranja.
Gost koncerta, Saša Makužić, učenik je drugog razreda Muzičke škole u klasi profesorke Ane Popović. Pored muzičkog obrazovanja, pohađa i redovnu školu i planira da studira medicinske nauke.
Kako je protekao koncert i godišnji ispit Anje Stojanović, pogledajte u emisiji „Kultura“.



